NTP-MTTD-20 - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

NTP-MTTD-20

Pályázatok > NTP pályázatok

Iskolánk támogatást nyert az E
mberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett "Matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatása" című pályázaton.

Pályázat címe: "Robotika alapjai"

Pályázat azonosítója: NTP-MTTD-20-0020

Elnyert támogatás: 1.315.000 Ft

A program célja a tanulók megismertetése a robotikával és a robot-programozással. A projektben 18 tanuló vett részt.  A program során a tanulók megismerkedtek a blokkalapú programozás alapjaival a Scratch nevű program segítségével és Lego robotok építésével és programozásával. Igyekeztünk a tanulókat az informatika ezen területével is megismertetni, mert úgy érezzük, hogy ez a jövő (illetve inkább már a jelen) tudománya. A projekt során a robotprogramozás alapjait fektetk le, a későbbiekben lehetőséget adva arra is, hogy aki szeretne, az komolyabban is elmélyüljön benne.