2017 - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

Témahetek > Digitális témahét

Iskolánk második alkalommal csatlakozott az Emberi Erőforrások Minisztériuma által megszervezett Digitális Témahéthez. Csercsáné György Adrienn tanárnő és Világi Eszter tanítónő szervezték és irányították a projektet.
Hatodik évfolyamos tanulók vettek részt a munkában, melynek témája Fazekas Mihály: Lúdas Matyi c. elbeszélő költeménye volt. A témahét célja, hogy a tanulók több szempontból közelítsék meg a művet, észrevétlenül jussanak új képességek, készségek birtokába, tudatosan használják az IKT-s eszközöket a tanulás folyamatában, fejlődjön kommunikációjuk és társas kapcsolataik. A hét alatt a tanulók készítettek jellemtérképet, képregényt (paint programmal), memóriakártyát, körözést adtak ki Lúdas Matyira (word programmal), és apróhirdetést is írtak.

A projektterv megtekinthető itt.

A témahéten készült fényképek megtekinthetők itt.

A 6.a osztály által készített képregény megtekinthető itt.

A 6.b osztály által készített képregény megtekinthető itt.
A 6.c osztály által készített képregény megtekinthető itt.

A videó megtekinthető itt.