Főmenü:
2017. július 2-
2017. június 26-
2017. június 19-
2017. június 14-
2017. június 10-
Ballagó diákjaink:
8.a osztály:
Osztályfőnök: Nagy Gergely
Bogdán Fanni
Czinke Vanda Bettina
Csercsa Norbert
Dancs Oláh Máté
Erdei Virág
Ferencik Patrik
Fodor Boglárka
Fülöp Kinga
Hoffmann Róbert
Horváth Valentin
Illés Petra Lilla
Iski Petra
Jóni Ramóna Ilona
Kantár Evelin
Kolozsvári Gábor
Králik Mihály
Nagy Dániel
Nagy János Bence
Sándor Szabolcs
Szilvási Bence
Terjék Viktória
Tóth Elizabet Ágnes
8.b osztály
Osztályfőnök: Punyiné Kandrács Erzsébet
Balogh Dorina Roxána
Bognár Milán
Erdős Elek
Feka Mária
Gál Dávid Krisztián
Gyárfás Károly
Horváth Attila
Horváth Béla
Horváth Dzsenifer
Juhász Andrea
Kondor Eszter
Lakó Levente
Nyüsti Elizabet
Oláh Patrícia
Oláh Zsuzsanna
Páricsi Szabolcs
Sándor György
Séra Leona
Szabó Borostyán
Szita Klaudia
Takács Tamás
Tóth Rozália
Tudja Viktória
Vámos Viktória Emese
2017. június 9-
2017. május 31-
2017. május 24-
2017. május 17-
2017. május 5-
2017. április 13-
2017. március 14-
2017. március 8-
2017. március 6. és 10. között iskolánk részt vesz a Pénzügyi Témahéten Punyiné Kandrács Erzsébet tanárnő vezetésével.
2017. február 24-
2017. január 31-
A versenyre a helyi tanulókon kívül a Bodrogköz telpüléseiről, illetve a szlovákiai Bély községből is adtak be nagyon szép rajzokat.
Az eredményhirdetést 2017. január 27-
Szabó Gábor tanár úr és Némethy András, a Cigánd Városi Művelődési Központ igazgatója, mondták el az értékelési szabályokat.
Az alábbi eredmény született:
Első korcsoport: 1-
1. hely: Novotnik Patrícia (2. osztály, Cigánd) és Kopcsai Barbara (1. osztály, Ricse)
2. hely: Juhász Krisztián (2. osztály, Ricse)
3. hely: Vass Alexandra (2. osztály, Bély, Szlovákia)
Második korcsoport: 3-
1. hely: Szabó Bianka Lili (4. osztály, Pácin)
2. hely: Kovács Petra (4. osztály, Ricse) és Szabó Ádám (4. osztály, Bély, Szlovákia)
3. hely: Pap Barbara (4. osztály, Bély, Szlovákia) és Varga Klaudia (4. osztály, Bély, Szlovákia)
Felső tagozat:
1. hely: Sipos Jázmin Violetta (8. osztály, Ricse)
2. hely: Karika Péter (6. osztály, Ricse)
3. hely: Szabó Lea (5. osztály, Cigánd) és Dedics Tünde Melinda (5. osztály, Ricse)
(forrás: www.cigand.hu)
A Magyar Kultúra Hete, illetve Kántor Mihály születésének 132. évfordulója alkalmából szervezte meg hagyományos mesemondó versenyét a Cigándi Városi Művelődési Központ és a Kántor Mihály Általános Iskola.
A versenynek a művelődési ház adott otthont 2017. január 23-
A résztvevőket és kísérőiket Némethné Szendrei Csilla, az iskola igazgató asszonya köszöntötte és nyitotta meg a Magyar Kultúra Hete rendezvénysorozatot.
A versenyen a cigándi diákokon kívül az iskola tagintézményeinek tanulói is részt vettek.
A gyerekek két korcsoportban mérhették össze mesemondó tudásukat.
A díjátadást megelőzően igazgató asszony megköszönte a tanulóknak és a felkészítő nevelőknek a részvételt.
A versenyen a következő eredmény született:
1. korcsoport (1-
2. hely: Rozsék Tímea Éda
2. korcsoport: (3-
Különdíj: Sohajda Titanilla
2. hely: Bukta Zsolt és Paládi Petra
3. hely: Sohajda Laura
(forrás: www.cigand.hu)
2017. január 20-
2017. január 14-
2016. december 22-
2016. december 16-
2016. december 6-
2016. november 27-
2016. november 2-
2016. október 24. és 28. között szelektív hulladékgyűjtési versenyt rendeztünk az osztályok között.
2016. október 21-
2016. október 4. és 7. közt tanulóink Erdélyben kirándultak a Határtalanul program keretében.
2016. szeptember 29-
2016. szeptember 22-
2016. szeptember 1-
Első tanítási nap: 2016. szeptember 1., csütörtök
Őszi szünet: 2016. november 2-
Téli szünet: 2016. december 22-
Az első félév vége: 2017. január 20.
Központi írásbeli felvételi: 2017. január 21.
Tavaszi szünet: 2017. április 13-
Nyelvi felmérés: 2017. május 17. Az iskolák hatodik és nyolcadik évfolyamán az angolt vagy németet első idegen nyelvként tanulók körében.
Országos kompetenciamérés: 2017. május 24. A hatodik és nyolcadik évfolyamon ekkor mérik fel az olvasási-
Utolsó tanítási nap: 201