2010-11-es tanév - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

2010-11-es tanév

2011. június 18-án volt a 8. osztályosok ballagása és azt követően a tanévzáró.

Ballagó diákjaink:

Tomori Sándor
Tóth Mária
Tribol Vilmos

2011. június 15-én volt az iskolagála, ahol tanulóink színdarabokkal, zenés, táncos produkciókkal léptek fel.

2011. május 27-én alsó tanulóink részt vettek az ORFK által szervezett PINDUR-PANDUR KI-MIT TUD-on.

2011. május 26-án rendhagyó irodalomórát tartott a 7. és 8. évfolyamosok számára Nagy Marcell a Sorstalanság című film főszereplője.

2011. május 25. Országos kompetenciamérés 4., 6. és 8. évfolyamon.

2011. május 20-án Oláh László, az iskolánk rendőre kerékpáros ügyességi versenyt rendezett.

2011. május 18-án iskolánk részt vett a Kihívás Napján. Először futóverseny volt az általános iskolától a Szabadidő Központig, ahol közös reggeli torna következett. Azután a tanulóink sportolhattak kispályás labdarúgásban, kosárlabdában és asztaliteniszben. Déltől Katus Attila, hatszoros aerobik világbajnok
tartott egy 40 perces tornát. A napot a tanárok és a kistérségi dolgozók közötti barátságos futballmérkőzés zárta.

2011. május 10-én Madarak és Fák Napja alkalmából iskolánk tanulói akadályversenyen vettek részt. Az alsó tagozatosok a Kresz parkban, a felső tagozatosok a Tisza töltésén kialakított pályán mentek. A versenyszámok közt szerepelt magasugrás, éneklés, kép kirakása, földrajz és biológia teszt, kúszás és lajhármászás. Az akadályverseny végeredményei:
1-2. évfolyam:
I. 1. a
II. 2. a
III. 2. b

3-4. évfolyam:
I. 4. a és 3. a
II. 4. c
III. 4. b

5-6. évfolyam:
I. 6. a
II. 5. a
III. 6. b

7-8. évfolyam:
I. 8. b
II. 7. c
III. 8. a

A győztes osztályok belépőt nyertek a nyíregyházi állatparkba.

2011. május 2-án került sor az Anyák Napi ünnepségre, amelyen az első osztályos tanulóink és az iskolánk énekkara szerepelt.

Iskolánk részt vesz a "A Cigándi ÁMK és tagintézményei szabadidős sportprogramjainak fejlesztése"
TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0103 című projektben. A projekt keretében a cigándi, révleányvári és
zemplénagárdi óvodák és általános iskolák valamennyi tanulója részt vesz a foglalkozáson. A havi-, heti szakkörök, vetélkedők, táborok a 2011. évben a tavaszi és őszi félévekben, illetve a nyári és téli szünetekben valósulnak meg.
A két félév alatt 57 db foglalkozást szerveznek, amelyeken a résztvevő gyermekek
13 féle sportág ismereteit sajátítják el. A projekt megnyitóját 2011. április 29-én tartottuk.

A 2011. április 9-én tartott jótékonysági bál bevételét az iskolai nyelvoktatáshoz szükséges eszközökre, illetve a tanulószobások játékainak felfrissítésére használtuk fel. Köszönjük a támogatóinknak.

2011. április 20-án A Föld Napja alkalmából mindegyik osztály ültetett egy fát az iskola és a Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye udvarán. A fényképek megtekinthetők  itt.

2011. március 29-én Nagy Csaba tárogatóművész tartott rendhagyó történelem- és énekórát. A fényképek megtekinthetők  itt.

2011. március 22-én a 7. és 8. osztályos tanulóink bűnmegelőzési és drogprevenciós előadáson vettek részt.

2011. március 15-én a városi ünnepséggel egybekötve, felső tagozatos tanulóink megemlékeztek az 1848-as forradalom 163. évfordulójára.

2011. március 13-án tanulóink részt vettek a Cigándon megrendezett kick-box, thai box és K1 Nagydíjon, ahol eredményesen szerepeltek.

2011. március 11-én alsós tagozatosaink megemlékeztek az 1848-as forradalom 163. évfordulójára.

2011. március 8-án a Nemzetközi Nőnap alkalmából köszöntöttük iskolánk jelenlegi és volt női dolgozóit.

2011. február 24-én Farsangi ünnepség volt.

2011. február 22-én tanulóink közlekedésbiztonsági előadáson vettek részt.

2011. február 21-én iskolánkban rendezték a kistérségi mesemondó versenyt.

2011. február 1-től tanulóink részt vesznek a "Tehetséggondozó Iskola Műhelyek A Leghátrányosabb Kistérség Felzárkóztatására" nevű pályázaton négy kategóriában: labdarúgás, kézilabda, idegen nyelv és hagyományőrzés.

2010. december 17-én tartottuk a hagyományos iskolagálánkat. A tanulóink műsorai között találhattunk verset, éneket, betlehemezést, népi játékokat, néptáncot és moderntáncot.

2010. október 29-én tanulóink megkoszorúzták Kántor Mihálynak, iskolánk névadójának sírját.

2010. október 21 és 28 között szelektív hulladékgyűjtési versenyt rendeztünk az osztályok közt.
A végeredmény:
Felső tagozat:
I. helyezett: 6. a
II. helyezett: 8. b
III. helyezett: 5. b

Alsó tagozat:
I. helyezett: 3. a
II. helyezett: 3. b
III. helyezett: 4. c

A hulladékgyűjtési versenyben iskolánk a 7. helyen végzett.

2010. október 22-én tartottuk ünnepi megemlékezésünket az 1956-os forradalomról. A műsoron felléptek a 7. évfolyamos tanulóink és az iskolánk énekkara.

2010. október 20-án 8. osztályos tanulóink Pályaválasztási Kiállításon vettek részt Sátoraljaújhelyen.

2010 tavaszán részt vettünk a Thermosoft Kft. által szervezett szelektív hulladékgyűjtési versenyen. Eredményeink:
- papírgyűjtés: 5940 kg (32. hely)
- PET palack: 205 kg (6. hely)
- alumínium italos doboz: 30 kg (1. hely)

A 2010-11-es tanév rendje:

A szorgalmi idő

* első tanítási napja 2010. szeptember 1. (szerda),
   * utolsó tanítási napja 2011. június 15. (szerda).

Tanítási szünetek:

* Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap október 29. (péntek).
     A szünet 2010. november 2-től november 5-ig tart.
     A szünet utáni első tanítási nap november 8. (hétfő).

* A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (kedd).
     A szünet 2010. december 22-től 2011. január 2-ig tart.
     A szünet utáni első tanítási nap 2011. január 3. (hétfő).

* A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap április 20. (szerda).
     A szünet 2011. április 21-től április 26-ig tart.
     A szünet utáni első tanítási nap április 27. (szerda).

A szorgalmi idő első féléve 2011. január 14-ig tart.

2011. május 25-én országos kompetenciamérés matematika és anyanyelvi tantárgyakból 4., 6. és 8. évfolyamokon.