2009-10-es tanév - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

2009-10-es tanév

2010. június 18-án Tanévzáró ünnepség volt.

2010. június 12-én tartottunk a 8. osztályosok ballagását.

Ballagó diákjaink:

Sándor Norbert
Szilvási András Gergő
Takács Orsolya

2010. június 11-én Iskolagála volt a helyi művelődési házban. Tanulóink táncos, verses produkciókkal és kabaréval léptek fel.

2010. június 11-én Tornabemutató és sportnap volt az iskolánkban.

2010. június 2-án tanulóink részt vettek egy elsősegély bemutatón, ahol megtanulhatták a különböző sebesültek ellátását.

2010. május 19-én részt vettünk a Kihívás Napja sorozaton.

2010. május 3-án az első osztályosaink adtak Anyák napi műsort. A műsorban fellépett még iskolánk énekkara is.

2010. április 29-én és 30-án 8:00 és 16:00 között volt az első osztályosok beíratása. A tavalyi évhez hasonlóan két első osztályt indítunk: egy emelt szintű testnevelés tagozatot és egy általános tantervű osztályt.

2010. április 15-én szelektív hulladék gyűjtési verseny volt az osztályok között.

2010. április 14-én a Muzsikás együttes tartott rendhagyó énekórát az iskolánkban.

2010. április 1-én délután húsvéti suli-buli volt a helyi művelődési házban. A műsorban láthattunk táncot, divatbemutatót és karaoke-t. A képek megtekinthetők itt.

2010. március 26-án nyílt napot tartottunk. A szülők megismerkedhettek a leendő elsős osztályfőnökökkel és betekintést kaphattak az iskolában folyó munkáról.

2010. március 22-én tanulóink megtekinthették a kassai Thalia Színház előadásában a Valahol Európában című musicalt.

2010. március 18-án bűnmegelőzési, 19-én drogprevenciós előadáson vettek rész felső tagozatos tanulóink.

2010. március 12-én megemlékeztünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról. 13 órakor megkoszorúztuk a Kossuth szobrot, utána 13:30-tól tanulóink ünnepi műsorral léptek fel a Nagy Dezső Művelődési Házban.

2010. február 26-án tartottuk a farsangot. Az alsó tagozatosok jelmezbe öltöztek fel, a felső tagozatosok számára diszkó volt.

2010. február 26-án Károly István 5 danos kick-box mester tartott próbaedzést az érdeklődő tanulóinknak. Az edzésen készült fényképek megtekinthetők itt.

2010. január 25-29. közt Kántor Mihály-hetet tartottunk, amely során megemlékeztünk iskolánk névadója születésének 125. évfordulójáról. További események időpontjai az iskolánk életéből megtekinthetők itt. Események és versenyek:

2010. január 27. Népdaléneklési verseny
           2010. január 28. Rajzverseny
           2010. január 29. Koszorúzás
           2010. február 1. Műveltségi-  és  akadályverseny

Powerpoint bemutatók:
           5. a
           5. b
           5. c
           6. a 1, 2
           6. b
           6. c
           7. a
           7. b
           8. a
           8. b
           8.c

2009. december 18-án "Egészségnap" címmel tanulóink egy előadáson vettek részt, ahol egy tesztet töltöttek ki. A helyesen válaszoló osztályok jutalmat kaptak.

2009. december 17-én került sor az Iskolagálára. Tanulóink verses, énekes és táncos műsorokkal léptek fel.

2009. december 1-én 8. osztályos tanulóink pályaválasztási kiállításon vettek részt Sátoraljaújhelyen.

2009. október 22-én diákjaink megemlékeztek az 1956-os forradalomra.

2009. szeptember 19-én iskolánk diákjai a sárospataki strandra kirándultak.

2009. szeptember 1-én volt a Tanévnyitó ünnepségünk.