2008-09-es tanév - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

2008-09-es tanév

2009. június 17-én tartottuk a tanévzáró ünnepséget.

2009. június 13-án volt a 8. osztályosok ballagása.

Ballagó diákjaink:

Verbinyecz Péter
Veres Dávid
Zászlós Kitti Katalin

2009. június 11-én iskolai gálaműsorra került sor. Tanulóink prózai, táncos és zenés műsorral léptek fel.

2009. május 20-án iskolánk csatlakozott a Kihívás Napja rendezvényén. A megnyitón részt vett Hidvégi-Üstös Pál, a "Tisza Nagykövete", aki az előző napon érkezett városunkba. Diákjaink részt vettek futball és kosárlabda mérkőzéseken, váltóversenyen, ahol a környező települések diákjaival mérkőztek meg.

2009. május 4-én tartottuk az Anyák napi ünnepségünket. Az ünnepségen felléptek az 1. osztályosok, az iskolánk énekkara és a TriAngel mazsorettcsoport.

2009. április 29-30-án 8 és 16 óra között került sor az első osztályosok beiratkozására.

2009. március 13-án a 3. és a 6. évfolyam adott műsort az 1948-49-es forradalom és szabadságharc 161. évfordulójának alkalmából.

2009. március 6-án tartottuk iskolánkban a farsangot. Az alsó tagozatosok jelmezben vonultak fel, a felső tagozatosok számára diszkó volt. A farsangról készült fényképek megtekinthetők itt.

2009. február 10 és 13 közt tanulóink képesség kibontakoztató felkészítés keretében a Nemzeti Múzeumba látogattak.

2009. január 27-én kistérségi népdaléneklési versenyre került sor iskolánkban. A verseny végeredménye:

I. Ignácz Vivien (Karcsa)
II. Szegedi Vivien (Tiszakarád) és Varga Anikó (Cigánd)
III. Szűrös Szimonetta (Cigánd)

2008. december 19-én iskolagálára került sor a helyi művelődési házban. Tanulóink különböző táncos, színjátszós, verses és énekes műsorokkal léptek fel.

2008. október 29-én tanáraink és diákjaink megkoszorúzták iskola névadójának sírját és megemlékeztek iskolánk elhunyt pedagógusairól.

2008. október 22-én megemlékeztünk az 1956-os forradalomra. Délelőtt a 4. évfolyam, délután a 7. évfolyam adott műsort.

2008. október 21-én a "Földünkért világnap" keretében papírgyűjtést rendeztünk. A verseny végeredménye:

I. 6. b osztály
II. 8. a osztály
III. 4. a osztály

Az Országos Rendőr-főkapitányság Vezetője 2008. szeptember 1-től meghirdette "Az iskola rendőre" programot, amely alapvetően az általános iskolai oktatásra épül, és amely egyben elősegíti a rendőrség által a gyermekek felé irányuló baleset- és bűnmegelőzési tevékenységet. Iskolánkban ezt a feladatot Oláh László rendőr zászlós látja el.

2008. szeptember 1-én tartottuk a tanévnyitó ünnepségünket.