2007-08-as tanév - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

2007-08-as tanév

2008. június 14-én tartottuk a ballagást és a tanévzárót. Iskolánkból 56 tanuló ballagott el.

2008. június 11-én és 12-én iskolai gálaműsorra került sor, ahol fellépett iskolánk énekkara és a 7. és 8. osztályos tanulókból álló színjátszó csoport előadta Móricz Zsigmond Légy jó mindhalálig című művének musical változatát.

2008. május 28-án a Kassai Thália Színház művészei adták elő Mátyás király meséi című zenés mesejátékát. Az előadás nagy sikert aratott tanulóink körében.

2008. április 29-én anyák napi műsort adtak az első osztályos tanulók. A műsor után fellépett az iskolánk énekkara, azután pedig különböző táncokat láthatott a közönség.

2008. április 10-én a reneszánsz jegyében vers- és prózamondó versenyt rendeztünk iskolánkban. A versenyre meghívást kaptak a környező települések iskolái is. Az alsó tagozatosoknak egy Mátyás királlyal kapcsolatos történetet kellett elmondaniuk, a felső tagozatosoknak egy reneszánsz kori költő versét kellett előadniuk.

A verseny végeredménye:

Alsó tagozat:

I. György Noémi, Cigánd
II. Béres Zsófia, Révleányvár
III. Járosi László, Bély

I. korcsoport (5-6. osztály)

I. Horváth Beatrix, Zemplénagárd
II. Gulyás Márk, Pácin
III. Kántor Melitta, Tiszakarád

II. korcsoport (7-8. osztály)

I. Marczi Judit, Cigánd
II. Horváth Eszter Anna, Tiszakarád
III. Hancsovszky Barbara, Bély

2008. március 14-én megünnepeltük az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 160. évfordulóját.

2008. február 29-én oktatási konferenciára került sor az iskolánk szervezésében. Dr. Schaffhauser Franz egyetemi professzor, a Pető Intézet igazgatója tartott előadást.

2008. február 28-án a Kassai Thália Színház művészei adták elő Csukás István: Ágacska című zenés mesejátékát. Az előadás nagy sikert aratott tanulóink körében.

2008. február 15-én tartottuk a farsangi bált. Az alsós tanulók jelmezes felvonulással, a felsős tanulók diszkóval búcsúztak a téltől.

2007. december 14-én kulturális műsor volt az iskolánkban. A műsorban fellépett iskolánk énekkara, volt tátika és divatbemutató.

2007. november 29-én az Oktatási és Kulturális Minisztérium jóvoltából 40 tanulónk egy budapesti tanulmányi kiránduláson vehetett részt.

2007. október 25-én tanáraink és diákjaink megkoszorúzták iskola névadójának sírját és megemlékeztek iskolánk elhunyt pedagógusairól.