Híres diákjaink - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

Híres diákjaink

Sőregi János régész, muzeológus, múzeumigazgató (wikipédia)

Tóth Béla magyar irodalomtörténész és a latin auktorok kiváló ismerője (wikipédia)

Román Sándor táncművész, koreográfus, az ExperiDance tánckar vezetője (wikipédia)

dr. Pikó Károly orvos (
1952. június 18. Cigánd - 2018. április 13.)

A hazai sürgősségi betegellátás megteremtője volt, a Jósa András Oktatókórház sürgősségi osztályának alapítója, melyet 1985-től 2008-ig osztályvezető főorvosként irányított. 2004. februárjától 2007. októberéig orvosigazgató, majd a kórház főigazgatója volt, a megyei egészségügyi holdingban vezérigazgató-helyettesként dolgozott, nyugdíjas éveiben a kisvárdai kórház sürgősségi betegellátásában vett részt. Negyed évszázadon át a magyar atlétikai válogatott orvosa volt. Hazánkat az atlantai, sydneyi, és athéni olimpián képviselte, mint az olimpiai csapat tagja. Tizenöt évig volt a nemzetközi atlétikai szövetség orvos és dopping bizottságának tagja, munkáját rangos szakmai kitüntetésekkel ismerték el.
A DVSC labdarúgócsapatának 2011 óta volt az orvosa.