A projektről - am - Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd

A projektről - am

Pályázatok > EFOP-3.1.8-17 > A projekt bemutatása

Eredeti változat

Iskolánk sikeresen pályázott az Emberi Erőforrás Minisztériuma által meghirdetett
EFOP-3.1.8-17 pályázaton. A pályázat elnevezése: Határon túli testvériskolai kapcsolatok erősítése. Együttműködés a bélyi alapiskolával.

A „Határon túli testvériskolai kapcsolat erősítése” című projekt elsődleges célcsoportja: a Sárospataki Tankerületi Központ Kántor Mihály Általános Iskolájába (Cigánd) járó, felső tagozatos diákok. Ezek a fiatalok az ország leghátrányosabb helyzetű járásában élnek, többségük nagyon szerény körülmények között. A projekt a testvériskolai kapcsolatok kiépítésével, a sokrétű fejlesztési foglalkozásokkal, szabadidős és tanulmányi egész napos programokkal, táborozással próbál segédkezet nyújtani a gyerekeknek, s másodlagos célcsoportként a szüleiknek, családtagjaiknak. A testvériskolai együttműködést a Szlovák Köztársaság területén működő Základná škola s yučovacím jazykom maďarským Alapiskola, Biel-Bély intézményével alakítjuk ki.

A pályázati felhívás által megjelölt tematikák közül az alábbiakat valósítjuk meg:
A partner iskolák bemutatása és megismertetése
Biztonságos internethasználat
Az egészséges életmód fontosságának kérdése
Alkohol-, drog prevenció

A projekt 2017. november 1.
2019. október 31. között valósul meg.